Lütfen tarayıcınızın javascript'ini etkinleştirin.

Kentsel Yenileme Merkezi

KEYM Kentsel Yenileme Merkezi, kentlerimiz için Anahtar Teslim Kentsel Dönüşüm yapar.

Kentlerin geleceği üzerine fikir geliştirmekle sorumlu çok sayıda aktör bulunmaktadır. Bu aktörler resmi kurumlar, belediyeler, Sivil Toplum Kuruluşları, Yatırımcılar, İnşaat Firmaları, Üniversiteler gibi geniş bir yelpazeye dağılır. Türkiye`de, özellikle İstanbul gibi bir metropolde kentlerin geleceğini geliştirmek ancak sürdürülebilir bir Kentsel Yenileme Süreciyle birlikte değerlendirilebilmektedir.

KEYM Kentsel Yenileme Merkezi de, işte bu sorumluluk bilinciyle Ocak 2012'de kurulmuştur. Kurulduğu günden bu güne kamu ve özel sektördeki tecrübeleri ile ulusal ve uluslararası arenadaki profesyoneller ile birlikte geliştirdikleri işler KEYM`in bilgi birikim havuzunu oluşturmuştur.

Bir kentin gelecek vizyonunun çizildiği Stratejik Planlardan başlayarak, Kentsel Dönüşüm Master Planı, Şehir Planlarından, Kentsel Tasarım ve 1/50 detay mimari/uygulama projelerine varıncaya kadar süreçte tanımlanabilen her türlü projelendirme işlemleri KEYM bünyesinde üretilmektedir.

Ancak en önemli farkı, bu projelerin üretilmesi sırasında Matematiksel ve Finansal modellerin belirlenmesi ve bu modeller ışığında Hak Sahipleri, Yatırımcılar, Kamu Kurumları üçgeni ile bu üçgenin ortasında yer alan Kamu Yararını tüm projelere entegre ederek sağlar.

KEYM kuruluşundan beri değişen ve yenilenen şehirleşme anlayışının örnekleri olarak gösterilebilecek birçok projeye imza atmıştır. Çalışılan bütün projelerde amacımız yaratıcı çözümlerle kentlerin mevcut durumlarını potansiyelinin en üst seviyesine çıkararak herkes için yaşanabilir mekân ve şehirler tasarlamaktır. Yaptığımız projelerde odaklandığımız değerleri özetlemek gerekirse şehirciliğin bilimsel değerleri ile sosyal yaşantı arasında anlamlı ve uzun süre sağlam kalabilecek bir ilişki kurmaktır.